2012 m. balandžio 16 d. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija parengė ir paskelbė „Žmogiškųjų išteklių tobulinimas įmonėse“ projektų finansavimo sąlygų aprašo projektą. Tai priemonė, pagal kurią privataus sektoriaus įmonės ir asociacijos galės teikti paraiškas darbuotojų mokymams. Priemonės tikslas – tobulinti darbuotojų ir vadovų kvalifikaciją, žinias ir gebėjimus įmonėse, didinti darbuotojų gebėjimus prisitaikyti prie įmonės reikmių ir darbo rinkos pokyčių.
Daugelis privataus sektoriaus įmonių ir viešojo sektoriaus organizacijų atstovų nuolat susiduria su dilema – Lietuvoje darbuotojai mokosi ir kelia kvalifikaciją daug ar mažai, pakankamai ar ne?
Vakarų šalys jau seniai neabejoja kvalifikacijos kėlimo nauda. Eurostat 2010 – ųjų metų duomenimis, Lietuvoje darbuotojų mokymuose dalyvavo 4,5 proc. dirbančiųjų, tuo tarpu senosiose Europos Sąjungos valstybėse šis skaičius siekia 11 proc. Iš jų vien Danijoje – 33,3 proc., Suomijoje – 25 proc., Švedijoje – 23,3 proc. Atkreiptinas dėmesys ir į tai, kad 2010 – aisiais metais Lietuvoje organizacijos turėjo ir pasinaudojo istoriškai didžiausiomis galimybėmis tobulinti darbuotojų ir vadovų kvalifikaciją, kadangi šios iniciatyvos galėjų būti dalinai finansuojamos ES struktūrinių fondų paramos lėšomis. Net ir šių unikalių galimybių dėka, Lietuva daugiau nei dvigubai atsilieka nedirbančiųjų dalyvavimu mokymuose nuo ES vidurkio, nekalbant apie lyginimąsi su Skandinavijos šalimis kartais.
Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos projektas “Žmogiškųjų išteklių tobulinimas įmonėse” siekia atsigręžti į šiuo metu problematiškiausias darbo rinkos grandis – darbingus iki 29 – erių ir 45 – erių metų amžiaus ribą perkopusius vadovus bei kitus įmonės darbuotojus. Norima tobulinti kvalifikaciją, žinias ir gebėjimus įmonėse, didinti darbuotojų gebėjimus prisitaikyti prie įmonės reikmių bei darbo rinkos pokyčių.
Sėkmingos investicijos šiandien turi būti matuojamos ne tik ūgtelėjusiais skaičiais organizacijų bankų sąskaitose. Įmonės investicijos į žmogiškąjį kapitalą – ilgalaikis, bet kur kas didesnius dividendus duodantis procesas. Norint didinti darbuotojų gebėjimus ir būtinybę prisitaikyti prie darbo rinkos pokyčių, būtina kelti kvalifikaciją ir orientuotis į mokymosi procesus.
Kai pereinama į naujas veiklos sritis, kinta ir kvalifikaciniai reikalavimai. Tai itin aktualu asmenims, turintiems daugiau nei 45 metus. Laiko planavimas ir valdymas, interneto galimybės, pardavimai ir klientų aptarnavimas, asmeninių įgūdžių tobulinimas ir viešasis kalbėjimas, bendravimo įgūdžių su kolektyvu stoka – tik dalis veiksnių, stabdančių darbo efektyvumą. Šie procesai vyksta remiantis pasenusia išsilavinimo, dažnai tolimo rinkai, baze. Mokymai ir kvalifikacijos kėlimas smulkiojo bei vidutinio verslo įmonėse gali suaktyvinti šių žinių sklaidą.
Kita tikslinė grupė – jauni žmonės iki 29 metų. Naujosios technologijos šiai amžiaus grupei lyg ir ne problema, tačiau procesus stabdo elementarios vadybinės patirties stygius. Universitetai, ypač Lietuvoje, išugdo visą armiją teoretikų, kurių žinios praktikoje sunkiai pritaikomos. Atskira įmonė turi daug investuoti, kol išugdo būtent jai naudingą specialistą.
Besimokanti organizacija skatina savo narius nuolat tobulėti, siekdama aukštesnės darbo kokybės. Be to, kvalifikacijos kėlimu galima suvienodinti tiek dabar, tiek ir seniau parengtų specialistų bazines žinias.
Sėkmingai įsisavinus ir panaudojus ES lėšas, šis procesas gali būti lankstus, greitas bei efektyvus. UAB “Ekonominės konsultacijos ir tyrimai” turi pakankamą žinių ir kompetetingų specialistų komandą, kurie gali efektyviai plėtoti įmonių vadovų bei personalo mokymus, organizuoti ilgalaikes ir kompleksines mokymų programas, valdyti didelius mokymų grupių srautus. Pastarųjų kelerių metų bėgyje EKT Vadybos konsultantai organizavo ir vedė mokymus nuolatiniams savo klientams: Eurovaistinė, Statoil Lietuva, Audimas, Fasma, Emsi, Balticsofa, Panevėžio keliai, Vilniaus energija, Grontmij | Carlbro, Orlen Lietuva, Ensto, Vakarų laivų gamykla, Vilkma, Omnitel, Swedbank, Baltų lankų knygynas / Pegasas, Stumbras, Mineraliniai vandenys, Naujoji rūta, Gaumina, Biovela, Utenos mėsa, asociacijų (LINPRA, LATIA, INFOBALT) įmonėms ir daugeliui kitų klientų.
Apie EKT komandą ir lektorius daugiau informacijos galite rasti ČIA.
EKT lektorių video seminarus internete galite rasti ČIA.