Birželio 20 – 22 dienomis, Mastrichte (Olandija), EKT vyr. konsultantės Jūratė Stravinskaitė ir Vaiva Bražionytė dalyvavo Bendrojo vertinimo modelio (BVM, angl. Common Assessment Framework) ir Subalansuotų rodiklių vertinimo sistemos (angl. Balanced Scorecard) taikymo viešajame sektoriuje mokymuose, kuriuos organizuoja Europos viešojo administravimo institutas (angl. European Institute of Public Administration), atstovams iš įvairių Europos šalių. Šių mokymu metu patirtimi ir gerąją praktika dalinosi lektoriai ir mokymų dalyviai iš Jungtinės Karalystės, Belgijos, Olandijos, Maltos, Islandijos, Liuksemburgo, Lenkijos ir Slovėnijos.
Bendrasis vertinimo modelis – organizacijos veiklos įsivertinimo įrankis, Europos kokybės vadybos priemonė, pritaikyta būtent viešojo sektoriaus organizacijoms. BVM taikymą apibūdina 10 organizacijos tobulinimo žingsnių (nuo įsivertinimo pradžios iki tobulinimo plano įgyvendinimo), kurie yra veiksmingo BVM taikymo gairės. Taip pat BVM kaip kokybės vadybos priemonė yra pagrįsta 8 tobulumo principais: orientacija į rezultatus; dėmesys piliečiams, klientams ir vartotojams; lyderystė ir siekiamo tikslo pastovumas; procesų ir faktų valdymas; darbuotojų ugdymas ir jų įtraukimas; nepertraukiamas mokymasis ir veiklos tobulinimas; partnerystės plėtojimas ir socialinė atsakomybė.
Subalansuotų rodiklių vertinimo sistemos kitaip nei BVM buvo pradėtos naudoti privačiose įmonėse, tačiau su laiku šiame strateginio planavimo įrankyje naudojami valdymo ir strategijos formavimo būdai buvo adaptuoti ir valstybės institucijoms. Terminas „subalansuotų rodiklių lentelės” (angl. Balanced scorecard) – tai naujas požiūris į strateginę vadybą, nusakantis, kokius savo veiklos rodiklius organizacija turi stebėti norėdama pasiekti didžiausią efektyvumą ir pelną (kalbant apie privačias įmones). Vieni subalansuotų rodiklių lenteles apibūdina kaip matavimų sistemą, kiti teigia, kad tai daugiau nei matavimai ir vadina vadybos sistema, strategijos kūrimo ir įgyvendinimo įrankiu. Teisios abi šalys, nes tai yra metodika, padedanti valdyti organizaciją. Ji sukurta remiantis paplitusių sistemų (tokių kaip visuotinės kokybės vadyba) koncepcijomis, be to, atsižvelgia į nuolatinio mokymosi, įgaliojimų darbuotojams suteikimo ir matavimais grindžiamos vadybos principus. Subalansuotų rodiklių sistema yra valdymo priemonė, kuri parodo aukščiausio lygio vadovams išsamų įvertinimą, kaip organizacija progresuoja siekdama strateginių tikslų. Organizacijos veiklos analizėje, planavime, vertinime yra atsižvelgiama į 4 svarbiausias perspektyvas: finansinė perspektyva, kliento perspektyva, vidinių procesų perspektyva, inovacijų ir mokymosi perspektyva. BSC sistemą taikant viešajame sektoriuje, šios perspektyvos yra modifikuojamos ir adaptuojamos būtent pagal šio sektoriaus specifiką, kur finansinė perspektyva dažniausiai nebūna prioritetas arba jos visai nėra, nes pagrindinis viešojo valdymo subjektų tikslas yra kitoks, t.y. viešojo intereso tenkinimas, o ne pelno siekimas.
Išklausius mokymų metu suteiktą informaciją, atlikus praktines užduotis, kurios buvo paremtos konkrečiomis viešojo valdymo institucijose dažnai iškylančiomis situacijomis, EKT konsultantėms buvo įteikti sertifikatai pažymintys, jog mokymų metu jos įgijo pakankamai žinių apie šių dviejų vadybos metodų teorinį ir praktinį įgyvendinimą valstybės institucijose, galimybes juos įgyvendinti vienu metu, kaip integruotą sistemą bei derinti juos su kitais vadybos įrankiais. EKT planuose numatoma įgytas žinias pritaikyti šiuo metu jau vykdomuose ir naujuose projektuose diegiant kokybės vadybos sistemas viešojo sektoriaus organizacijose.