„Kaimo vietovių darbo jėgos persiorientavimo iš žemės ūkio į kitas veiklas skatinimas Lietuvoje“ projektas buvo sukurtas ryšium su ekonomikoje vykstančiais struktūriniais pokyčiais bei siekiant pasiruošti laikotarpiui, kai pinigų iš Europos Sąjungos biudžeto bus gaunama mažiau. Šią vasarą projekto dalyviams organizuojami pažintiniai vizitai į renginius, konferencijas, verslo centrus, kaimo turizmo sodybas, tradicinių amatų centrus, kuriuose jie gauna naudingos informacijos steigiant ir plėtojant savo verslą. Jau šeštasis vizitas įvyko Panevėžio apskrityje. Jo metu buvo suplanuota aplankyti Panevėžio miesto turgavietę ir kaimo turizmo sodybą „Nikolajevka“.
Ne tik turgavietė
Kelionė į centrinę Panevėžio miesto turgavietę prasidėjo trumpa ekskursija, turgavietės pristatymu.
Centrinė Panevėžio turgavietė yra nepaprasta, joje skatinama miestiečius domėtis senaisiais amatais tam, kad paskatinti žmones imtis nedidelio verslo. Turgavietės direktorės Astos Pačekajūtės teigimu, jų tikslas yra pamokyti žmones, kaip pasipuošti, pasigaminti reikalingų daiktų buičiai. O kiek atsirastų norinčiųjų gaminius vėliau parduoti turguje, dar sunku spėti. Bet rankų darbo dirbiniai dabar labai populiarėja, tereikia mokėti juos parduoti. „ Dabar žinosiu, kad į turgų galima vežti parduoti absoliučiai viską, „ – stebisi atradimais vizito dalyvė Irena. Turgavietėje vykstantys užsiėmimai nemokami, tik už kai kuriuos imamas simbolinis mokestis už medžiagas. Žmones pynimo paslapčių mokina tautodailininkė, pati turinti prekybos vietą turguje. Projekto dalyviams tautodailininkė Daiva Valutienė papasakojo apie vytelių pynimą, jų rinkimą, vytelių plantacijas. Vizito dalyviai turėjo galimybę pasimokyti pinti vytele ir daugiau sužinoti apie šio amato subtilybes. „ Buvo be galo įdomu pabandyti pinti vytelėmis,“ – dalinasi įspūdžiais kita dalyvė Rasa Šepetienė.
Istorinio paveldo dalis
Vėliau vizito dalyviai vyko į sėkmingo verslo pavyzdžio pristatymą kaimo turizmo sodyboje „Nikolajevka“ . Šalia Miežiškių kitados įsikūrę caro Nikolajaus persekiojami Rusijos stačiatikiai davė pradžią originaliam kaimelio pavadinimui – Nikolajevka, kurio vardu buvo pavadinta ir kaimo turizmo sodyba. Ji pritaikyta visiems poilsiautojų skoniams. Aktyvieji galės pažaisti tinklinį ar krepšinį, pajodinėti arkliu, o drąsuoliai – pažaisti dažasvydį ar išbandyti jėgas su keturačiais. Ramesnio poilsio gerbėjams sudarytos galimybės pasiirstyti valtele, pažvejoti ar pasivėžinti karieta. Sodybos aplinką šeimininkai papuošė gamtos ar žmogaus rankomis sukurtomis skulptūromis, žemės ūkio padargais ir senovės buities atributika. „Tokias vietas būtina pamatyti, nes geriau vieną kartą pamatyti nei šimtą kartų išgirsti, „ – padarė išvadą vizito dalyvė Gita.
Vizito metu sraigių augintojų asociacijos pirmininkas Tomas Jacinkevičius pristatė prezentaciją „Sraigių auginimo verslas Lietuvoje“. T. Jacinkevičius teigia, kad šiame versle nėra konkurencijos, nes poreikis yra didesnis nei galimybės jį patenkinti. Taigi, šis pažintinis vizitas – tai kvietimas jungtis prie auginančių sraiges ir užsiimti šiuo verslu.
Renginio pabaigoje projekto dalyviai katu su projekto vadove Aušra Gaiveniene aptarė projekto metu pasiektus rezultatus, galimas veiklos keitimo galimybes ateityje, dalinosi patirtimi, keitėsi kontaktais ir džiaugėsi, kad vyksta tokie projektai, skatinantys žmones veikti, bendrauti, kurti savo verslą.
“Labai patiko šis renginys, kuris praskaidrino kasdienybę ir davė naujų idėjų,” – džiaugiasi dalyvė Daiva.
Projekto dalyvius, pageidaujančius vykti į pažintinius vizitus, kviečiami registruotis el. paštu Janina###ekt.ltarba mob.telefonu – 8 (686) 83186.
Organizatoriai su Jumis susisieks ir suteiks išsamią informaciją apie galimybę dalyvauti renginyje bei suteiks informaciją Jums rūpimais ir su projektu susijusiais klausimais.
Daugiau informacijos apie projektą ieškokite: www.keiciuveikla.lt