Gegužės 29,2012

EKT ir LINPRA kūrybingam jaunimui atveria sėkmingo verslo vartus

Sėkmingas verslas prasideda nuo idėjų, kurias papildo tiek teorinės žinios, tiek ir praktiniai įgūdžiai bei jų realus pritaikomumas versle. Lietuvos inžinerinės pramonės asociacija (LINPRA) vykdo studentų verslumo ugdymo projektą „ATVERK – ateities verslo komanda“, kuriame universitetų ir kolegijų studentai bei dėstytojai semiasi žinių neformaliuose komandinio verslumo mokymuose. Dviejų metų trukmės projekto, kurio pradžia 2011 m. lapkričio 9 d., o pabaiga 2013 m. lapkričio 9 d. „ATVERK – ATeities VERslo Komanda” misija – stiprinti studentų gamybinio verslumo teorines žinias ir praktinius gebėjimus, kurti naujus konkurencingus inžinerinius produktus.

 Šiuo metu nuo 2012 m. kovo 26 d. vyksta I – asis mokymų ciklas, kuris tęsis iki gegužės 31 d. Dalyviai mokymuose dalyvauja po 3 dienas, kuriuose aptariami verslumo pagrindai, supažindinama su verslo vadybos principais. Mokymus ir praktinius užsiėmimus veda verslumo ugdymo specialistai ir patyrę gamybininkai, savo patirtimi dalijasi įmonių vadovai.

 Asociacijos LINPRA organizuojamame projekte „ATVERK“ dalyvauja:

• 6 aukštosios mokyklos

• 5 gamybinės verslo įmonės

• 23 mentoriai (6 iš aukštųjų mokyklų, 17 – iš gamybinių įmonių ir asociacijos LINPRA)

• virš 44 dėstytojų

• beveik 400 I ir II studijų pakopos studentų

• vadybos konsultacijų bendrovė EKT, kurios daugiau nei 10 atstovų ves 104 mokymų dienas, strategines sesijas, kūrybines dirbtuves ir įvairius renginius.

Projekte dalyvauja Lietuvos aukštųjų mokyklų I ir II studijų pakopos studentai bei dėstytojai iš Kauno technologijos universiteto (KTU), Lietuvos kūno kultūros akademijos (LKKA), Vilniaus Dailės akademijos (VDA), Vilniaus kolegija (VIKO), Vilniaus Gedimino Technikos universiteto (VGTU) ir Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija (VTDK).

Pažymėtina ir tai, kad verslumo ir kūrybiškumo mokymus, inovatyvių produktų verslo vystymo sritis aktyviai palaiko pažangios Lietuvos įmonės:

• energetika, automatika ir robototechnika: UAB „Aedilis“ (Vilnius)

• atsinaujinantys energijos šaltiniai ir mechatronika: UAB „Arginta“ (Vilnius)

• elektrinis apšvietimas ir šildymas: UAB „Gaudrė“ (Vilnius)

• elektrinis transportas ir elektroniniai prietaisai: UAB „Elinta“ (Kaunas)

• inovacijos sveikatingumui ir gyvenimo komfortui bei kokybei: UAB „Baltec CNC technologies“ (Kaunas)

I – ojo mokymų ciklo pabaigoje, 2012 m. rugsėjo – gruodžio mėnesiais, studentai praktiškai įgyvendins verslo idėjas – kurs produkto prototipus Verslo ir techninės kūrybos centruose (VTKC). 6 dienų seminarų ir praktinių užsiėmimų metu dalyviai vystys inovatyvių produktų koncepcijas, vėliau šie produktai konkuruos tarpusavyje „Idėjų mugėje“. Mugės metu geriausiai pasirodę dalyviai bus pakviesti VTKC įgyvendinti savo išvystytas inovatyvių produktų verslo idėjas. Planuojama, kad verslo idėjas studentai įgyvendins per 3 – 4 mėnesius. Iš viso bus organizuoti 5 VTKC, kuriuose studentus konsultuos ir jiems vadovaus įmonių deleguoti 23 mentoriai, kuriuos apmokė verslumo ugdymo ekspertai iš užsienio. Šio praktinio darbo VTKC tikslas – sukurti produkto prototipą ar demonstracinį modelį ir parengti jo verslo planą.

Nuo 2012 m. kovo pabaigos šiame projekte UAB „Ekonominės konsultacijos ir tyrimai” lektoriai vedė veiksmingus mokymus ir taip prisidėjo prie studentų gamybinio verslumo teorinių ir praktinių žinių stiprinimo, gebėjimų kurti, vystyti ir įgyvendinti inovatyvių produktų verslo idėjas.

Po mokymų ir praktinių užsiėmimų dalyviai viešai pristatys paruoštus produktų prototipus ir verslo planus. Dvi geriausios komandos vyks į 5 dienų stažuotę „Demola” studentų verslumo centre Suomijoje. Šis centras pasirinktas neatsitiktinai – projekte taikoma inovatyvi verslumo ugdymo sistema Suomijoje sėkmingai veikia jau keletą metų.

Dalyvaudama šiame projekte profesionali EKT lektorių komanda prisideda prie iniciatyvos stiprinti praktinius gebėjimus kuriant naujus konkurencingus inžinerinius produktus, ugdyti verslias ir kūrybingas ateities asmenybes ir jų bendruomenes. Taip pat sudaro sąlygas studentams spręsti įmonių problemas, didinti savo verslumą, dėstytojams suteikti įgūdžių lavinti studentų verslumą ir praktinį mąstymą.

Projektą iš dalies finansuoja Europos Sąjungos socialinis fondas.

Siekdama būti vienu žingsniu priekyje EKT nuolat ieško naujų sprendimų, susijusių su privataus ir viešojo sektorių darbuotojų bei jaunimo kvalifikacijos kėlimu ir asmenybės ugdymu. Nuo 2012 m. kovo mėn. Gyvenimo universitete EGU.lt EKT suteikia galimybes smalsiems žmonėms žiūrėti video seminarus internete:

– J. Gavėno video seminaras „Pardavimai ir klientų aptarnavimas parduotuvėje“

– J. Gavėno video seminaras „Maži pardavimai mažmeninėje prekyboje: krizės pasekmė ar priežastis?“

– J. Gavėno video seminaras „Laiko planavimas ir valdymas“

– V. Dikčienė video seminaras „Viešasis kalbėjimas“

– I. Sirutienės video seminaras „Asmeninių įgūdžių stiprinimas“

Daugiau informacijos apie EKT vedamus video seminarus internete rasite ČIA.