Portale Ekonomika.lt publikuotame Giedrės Sankauskaitės straipsnyje “Investuosime ar tik įsisavinsime” klausiama “Kokių problemų gali kelti viena kryptimi keliaujantys pinigų maišai iš Briuselio į Lietuvą? Ko daugiau reikia valstybei, norinčiai pragyvenimo lygiu pasivyti turtingąsias ES šalis?”. Ne paslaptis, kad Lietuvoje augant pragyvenimo lygiui pamažu ES skiriama parama mažės. Tuo tarpu šiandien, nors ir skiriama parama sudaro beveik ketvirtadalį Lietuvos biudžeto, sunkiai panaudojame visą skirtą paramą.
“Kalbinti ekspertai pripažino, kad klaidų, panaudodami ES lėšas, daro ir valstybinis, ir privatus sektorius. UAB “Ekonominės konsultacijų ir tyrimai” vyr. konsultantas Aivaras Subačius pasakojo, kad neretu atveju įmonės, norėdamos gauti ES paramos pinigų, netgi pakoreguoja pagrindinius savo tikslus. Pasak jo, privačiame sektoriuje vyrauja gajus stereotipas, kad būtina pasinaudoti ES struktūrinių fondų parama.
„Įmonės turėtų daugiau laiko skirti savo strategijoms įgyvendinti ir joms teikti prioritetą, o ne koncentruotis į paramą, mat siekdamos ją gauti išsikelia per daug ambicingų planų, – teigė Aivaras Subačius. – Tada dažniausiai tų planų neįgyvendina arba įgyvendina tik iš dalies. Už tai įmonėms gresia įvairios sankcijos, tad dalį paramos ar net visą ją tenka grąžinti“. Be to, pasak UAB “Ekonominės konsultacijos ir tyrimai” vyr. konsultanto, dažnai mažai dėmesio skiriama projektų tęstinumui.”
Visą straipsnį skaitykite portale Ekonomika.lt