Lapkričio 12,2013

Kiek kainuoja viešojo sektoriaus buhalteriai? – VŽ interviu su Justu Gavėnu

r32013 m. lapkričio 6 d. “Verslo žiniose” publikuotame Rimos Rutkauskaitės straipsnyje “Valstybės buhalteriją į privačias rankas” kone pirmą kartą viešojoje erdvėje svarstoma, kam viešajam sektoriui reikia tiek buhalterių ir apskaitininkų. Straipsnyje pateikiami faktai: “Švietimo ir mokslo ministerijos Buhalterinės apskaitos sky­riuje dirba 14, Krašto apsaugos ministe­rijos Finansų ir Biudžeto skyriuose -12, Vidaus reikalų ministerijos Buhalterinės apskaitos skyriuje – 12, Socialinės ap­saugos ir darbo ministerijos Biudžeto apskaitos ir atskaitomybės skyriuje – 8 buhalteriai “. justas

UAB “Ekonominės konsultacijos ir tyrimai” verslo plėtros vado­vas ir sertifikuotas vadybos konsultantas Justas Gavėnas stebisi:
-„Per savo darbo dešimtmeti nesu matęs tokios privačios bendrovės, net turinčios daug darbuotojų, kad ji turėtų šitokį bu­halterių ir apskaitininkų būrį, kaip vie­na ar kita valstybės institucija”.

Jis spėja, kad paskelbus valstybės tar­nybą aptarnaujančių buhalterių skaičių ir suskaičiavus jiems mokamus atlyginimus, būtų įspūdingi skaičiai.

Nors valstybinis sektorius galėtų taupyti pirkdamas buhalterinės apskaitos paslaugas iš privačių kompanijų, to daryti neleidžia Buhalterinės apskaitos įstatymo aktuali redakcija.

Justas Gavėnas spėja, kad draudimas gal­būt susijęs su tuo, jog viešoji apskaita yra konfidenciali. Tačiau, anot jo, tai menkas argumentas, nes kai kurių bendrovių duo­menys dėl aštrios konkurencijos rinkoje yra kur kas vertingesni, tačiau, nepaisant to, verslas juos patiki apskaitos bendrovėms.

„Užuot skelbus politines deklaracijas, nusprendus pirkti buhalterines paslaugas, IT, personalo samdos, pastatų priežiūros, apsaugos bei kitas paslaugas, manyčiau, galima būtų lengvai atsisakyti 10-25% etatų. O jų vietoje įdarbinti gerus specialistus esminėms, vertę kuriančioms veikloms. Tuomet vadybiniai sprendimai viešajame sektoriuje būtų kompetentingi, didžioji pastangų dalis būtų skirta ne institucijai prižiūrėti, o kurti vertę, analizuoti strateginius klausimus ir panašiai”, – UAB “Ekonominės konsultacijos ir tyrimai” verslo plėtros vado­vas.