Gruodžio 30,2013

Primiršti, bet dar nenurašyti – Verslo žinių publikacija

BFL_3733

2013 m. gruodžio 30 d. “Verslo žinių” Rimos Rutkauskaitės straipsnyje peržvelgiami senokai puoselėjami, bet  vis dar neįgyvendinti projektai. Kai kuriems jų priešinasis aplinkosaugininkai, kitiems – gyventojai, kau kurie jų verslui atrodo sunkiai atsiperkantys arba savivaldybės jiems įgyvendinti neturi pinigų.

Prisimint tokius projektus paskatino Nidos savivaldybės paskelbta žinia apie 2015 m. ketinamas pradėti Nidos jūros terapijos centro statybas, kuriuos planuojamos jau 18 metų.

Celiuliozės fabriko statybos taip pat dar nenurašytas projektas, tačiau jam, kaip ir skalūnų dujų išgavimui, priešinasi gyventojai. Nelaidojamas ir  prieš 10 metų Elektrėnų savivaldybės sumanytas “Energolendu” pavadintas pramogų projektas. Sumažintu masteliu, betvisa dėlto į priekį juda Svencelės projektas.

Tarp tokių garsių projektų, apie kuriuos kalbama ne vienerius metus patenka ir Guggenheimo muziejaus, Tautos namų ant Tauro kalno Vilniuje statybos. Nenumarinta ir tramvajaus idėja, nors jos įgyvendinimui sostinės biudžete lėšų kol kas nėra.

Reanimuoja kas antra kadencija

Pasak Dariaus Dulskio, UAB „Ekonominės konsultacijos ir tyrimai” partnerio, pana­šūs pavyzdžiai parodo, kad šalis, prade­dant savivaldybių tarybomis ir baigiant aukščiausiomis valdžios institucijomis, neturi nei plėtros strategijos, nei kryp­ties. O kai savivaldybėse kadencija trun­ka ketverius metus – tai ir kas ketverius metus galima sulaukti stebuklingo senų projektų prikėlimo.

Pasak Dariaus Dulskio, iškalbingas pavyzdys – tai lai­dojama, tai reanimuojama idėja potvynių užliejamame kelio ruože Šilutė-Rusnė nutiesti estakadą. Kiek toks projektas kainuotų, ne kartą ir ne du skaičiavo ir vėl perskaičiavo įvairiausių ministerijų klerkai – maždaug 30 mln. Lt. Bet tai ne­perkandamas riešutėlis visiems ligšioli­niams premjerams.

„Vilniui ar Druskininkams, bendradar­biaujant su verslu, pavyksta įgyvendinti net ir egzotiškais iš pirmo žvilgsnio atro­dančius projektus, kaip vandens parkai ar arena su dirbtine jūra, o kitose savival­dybėse finansinė padėtis apgailėtina – ES lėšų nesugebama pritraukti net į gyvybiš­kai svarbius projektus”, – apgailestauja p. Dulskis.

Visą straipsnį skaitykite 2013 m. gruodžio 30 d. “Verslo žinios” Nr. 229 (4092).