2013 m. spalio 29 d. portale delfi.lt nagrinėjamos įmonių steigimo ir įmonių daigynų kaip verslo šakos temos bei konstatuojama, kad naujų įmonių skaičius pastaraisiais metais auga . Erikos Fuks straipsnyje “Siūlo mokytis iš Kipro ir Latvijos: nebereikės galvoti, kur dėti teisininkus ir vadybininkus” pateikiamas ir interviu su Gintu Umbrasu, UAB “Ekonominės konsultacijos ir tyrimai” vadovu.
„Kai kam steigti įmones yra smulkus verslas, bet aš asmeniškai į tokias įmones žiūriu labai atsargiai, nes jos greičiausiai turi tokią nors antrinę potekstę. Juk įsteigti įmonę nėra labai sudėtinga, galbūt turėti oficialų registracijos adresą yra šiokia tokia problema, bet paprastai įmonę galima registruoti ir savo bute, gavus šeimos leidimą“, – sako bendrovės „Ekonominės konsultacijos ir tyrimai“ direktorius Gintas Umbrasas. Jo nuomone, dalis įmonių verslo daigynuose yra steigiamos ir užsienio piliečių pageidavimu, kai jie, kurdami bendrovę Lietuvoje, nori užsitikrinti nuolatinį įvažiavimą į Šengeno erdvę, išvengti mokesčių už iš užsienio atsivežtus automobilius ir panašiai.„Įsteigti įmonę ir čia deklaruoti savo darbo vietą yra būdas gauti geresnes keliavimo ir mokestines sąlygas trečiųjų šalių piliečiams. Galiu patvirtinti, kad taip yra daroma, nes paskui yra lengviau gauti vizas, mokestines lengvatas ir panašiai“, – teigia Gintas Umbrasas.
Tai patvirtina įmonių vadovų ir steigėjų pavardės: tarp jų yra kiniškų, rusiškų, gruziniškų, ukrainietiškų, baltarusiškų ir kitų tautybių vardų ir pavardžių.
UAB „Ekonominės konsultacijos ir tyrimai“ vadovo nuomone, akivaizdu, jog ekonomikai atsigaunant po sunkmečio, žmonėms atsiranda papildomų poreikių, kuriuos patenkinti nori verslas ir ne visoms veiklos rūšims užtenka verslo liudijimų ar individualios veiklos pažymėjimų.
„Tačiau kai vienu adresu įsteigiama po 100 įmonių ir daugiau, aš to su tradiciniu verslu nesiečiau, galbūt tokio įmonių steigimo imasi ir nesėkmingai bankrutavę žmonės, nes Lietuvoje egzistuoja nepralaimėjimo kultūra ir priešingai nei Vakarų šalyse, manoma, kad bankrutuoti yra negražu. Galbūt verslo daigynai yra būdas padedantis užmaskuoti pirminę įmonės kilmę. Jeigu man reikėtų plėtoti verslo santykius ir paaiškėtų, kad įmonė yra iš verslo daigyno, aš ją vertinčiau atidžiau“, – savo nuomonę dėsto Gintas Umbrasas.
Visą straipsnį skaitykite čia