Jeigu mes įsivaizduosim, kad socialinis darbuotojas yra tas, kuris atneš žuvį, o ne meškerę, tai socialiniai darbuotojai ir gyvens už visą Lietuvą, „Žinių radijui“ sakė projekto „Socialinių paslaugų įstaigų darbuotojų kompetencijų ugdymas“ koordinatorė ir lektorė, UAB „Ekonominės konsultacijos ir tyrimai“ (EKT) vyr. konsultantė Jūratė Griciūtė.
„Socialinis darbuotojas yra tas, kuris ieško galimybių, matydamas tą situaciją, kurį yra. Bet, jeigu kalbame apie profesionalų socialinį darbuotoją, jis ir yra tas, kuris sugeba įvertinti situaciją, kokia ji yra šeimoje. Matydamas ir tą nuotaiką dabartinę, ir tą norą, ir tuos lūkesčius“, – laidoje „Atviras pokalbis“ pasakojo J. Griciūtė.
Pasak projekto koordinatorės, socialiniai darbuotojai tiki, kad kiekvienas žmogus gali priimti sprendimą, tik viskas priklauso nuo socialinio darbuotojo profesionalumo. Būtent dėl šios priežasties, mokymų per daug nebūna.
„Socialiniai darbuotojai ieško atsakymų. Pradedant nuo psichologinių žinių, nes kitaip mes nepažinsime greitai situacijos. Reikia žinoti socialinius metodus, kaip mums reikia tai daryti. Paskui reikia žinoti, kaip tam žmogui pasiūlyti, suorganizuoti pagalbą. Reiškia, išorinę aplinką reikia gerai žinoti, teisinę pusę reikia žinoti“, – teigė J. Griciūtė.
11 mėnesių trukusiame ir visoje Lietuvoje vykusiame projekte „Socialinių paslaugų įstaigų darbuotojų kompetencijų ugdymas“ dalyvavo 4,4 tūkst. dalyvių – socialinių pasaugų įstaigų vadovai, ir socialiniai darbuotojai, ir socialinių darbuotojų padėjėjai. Kaip laidoje pasakojo projekto lektoriai, didžioji dalis lektorių projekte naudojo patirtinį mokymą ir dalinosi istorijomis iš savo patirties, pažindino su to, kuo gyvena ir ką patiria socialiniai darbuotojai.
Laidos įrašą galite išklausyti čia: http://www.ziniuradijas.lt/epizodas/2015/09/15/atviras-pokalbis/48339
Šaltinis: Žinių radijas.