Lapkričio 28,2014

Tapsite verslo savininku ar ne – atsakymas priklauso nuo Jūsų psichologinių sąvybių

BFL_3277“Tai – ar pasiryš verslo idėją turintis žmogus ją įgyvendinti neretai priklauso ne tiek nuo sumanymo gerumo, turimo pinigų kiekio, o nuo asmens būdo savybių – neabejodamas teigė UAB „Ekonominės konsultacijos ir tyrimai“ vadovas Gintas Umbrasas portalui 15min.lt Ši tema nagrinėjama 2014 m. lapkričio 27 d. publikacijoje “Verslo idėjas brandinančiųjų galvos skausmas: ryžtis įgyvendinti ar ne?

Gintas Umbrasas teigė, kad beribis pasitikėjimas savimi labiau būdingas jauniems žmonėms, ir tai yra todėl, kad jie dar būna nepatyrę didelių nesėkmių. Tačiau anot UAB „Ekonominės konsultacijos ir tyrimai“ vadovo, tai nėra blogai: „Jie tiesiog lošia – pasiseks ar ne. Ir kartais laimi. Šio požiūrio privalumas tas, kad žmogus į verslą žiūri kaip į žaidimą, o ne kaip į gyvenimo ar mirties klausimą. O kai nebijai, neslegia jokia įtampa, juk lengviau ir pačiam žmogui.“

Kukliesiems, kurie yra viską gerai išanalizavę, apskaičiavę ir sustygavę, bet vis tiek bijo, Gintas Umbrasas patarė patausoti sveikatą ir nelįsti į verslo pasaulį.

„Žmogus turi būti stiprus psichologiškai, nebijantis priimti rizikingų sprendimų, galintis ištverti nuolatinę įtampą arba, kaip minėjau, tiesiog žaisti. Kitu atveju – žmogus gali ne tik sužlugdyti save psichologiškai, bet ir susigadinti sveikatą“, – kalbėjo UAB „Ekonominės konsultacijos ir tyrimai“ vadovas. Anot jo, būtent tai reikėtų gerai pasverti, nes nesklandumų, netikėtų situacijų, įtampos ir panašių dalykų versle yra daug – jei tai žmogų slegia ir vargina, atsakymas peršasi pats.

Galiausiai Gintas Umbrasas pridūrė, kad dažnai žmonės pamiršta dar vieną tikrai ne paskutinę vietą užimantį veiksnį – sėkmę. „Žmogus gali būti viską padaręs teisingai, vadovaudamasis verslo kanonais, gerai viską apskaičiavęs, bet gali tiesiog susiklostyti nepalankios aplinkybės ir nieko neišeis“, – kalbėjo jis. UAB „Ekonominės konsultacijos ir tyrimai“ vadovas neabejojo, kad realizuoti gerą idėją ir pasiekti gerų rezultatų reikia bent mažyčio sėkmės šypsnio.

Gintas Umbrasas teigė, kad vis dėlto nėra nei testų, nei specialistų, kurie galėtų pasakyti, tinki būti verslininku ar ne: „Tai turi būti savęs įvertinimas, juk kiekvienas turime vidinį indikatorių. Panašiai kaip su skausmo riba, kiekvienam skirtingai – vienam gali labai skaudėti, o kitam būti pakenčiama. Tas pats ir čia, vienam tai psichologinė našta, kitam atvirkščiai – malonumas.“
„UAB „Ekonominės konsultacijos ir tyrimai“ vadovas neabejojo dar viena svarbi savybė norint kurti verslą – sugebėti bent kiek nuspėti ateitį. Gintas Umbrasas ketinantiems realizuoti savo verslo idėjas siūlė save patikrinti vienu gana žaismingu būdu.
„Galima pabandyti nuspėti vienų ar kitų situacijų, nebūtinai susijusių su verslu, kad ir tiesiog gyvenimiškų, baigtį. Siūlau pasitikrinti, ar galite prognozuoti, kaip pasikeis kokia nors konkreti situacija po kurio laiko. Užrašykite ant lapo, kaip, jūsų manymu, išsirutulios, išsispręs vieni ar kiti klausimai. O po kokių trijų mėnesių ar pusės metų pasižiūrėkite, ar jūsų vizijos atitinka realybę“, – dėstė Gintas Umbrasas.

Taip pat jis pabrėžė, kad užsirašyti – tiesiog būtina. „Žmonės yra linkę šiek tiek save apgaudinėti, jei padėtis bus dviprasmiška, gali būti, kad žmogus lenks ją į savo pusę – sakys, na panašiai ir sakiau. Tačiau užrašę jau nuo savęs nepabėgsite“, – teigė „Ekonominių konsultacijų ir tyrimų“ vadovas.

Gintas Umbrasas perspėjo, kad šis būdas toli gražu nėra vienareikšmiškas atsakymas, ar tinka žmogus būti verslininku ar ne: „Jis tiesiog leidžia suprasti, ar žmogus moka vertinti situaciją. Ar atsižvelgia į priežasčių, pasekmių ryšį ir pan.? Galima sakyti, kad žmogus puikiai išsprendęs sau iškeltas užduotis tinka verslui labiau nei tas, kurio prognozuotos baigtys vis dėlto nutolo nuo realybės.“

15min.ltVisą straipsnį skaitykite www.15min.lt