Užsienyje verslo mentorystė yra tam tikras socialinio statuso indikatorius. Lietuvoje ši mentorystės forma dar tik skinasi kelią. UAB „Ekonominės konsultacijos ir tyrimai“ (EKT) vyr. konsultantė Vaiva Bražionytė teigia, kad mentorystė yra puikus būdas ne tik jauniems verslininkams įgyti daugiau praktinių žinių, mokytis iš svetimų, o ne savų klaidų, tačiau ir galimybė kooperuotis. Ji pabrėžia, kad užsienio šalyse patyrusiam, vyresnio amžiaus verslininkui, mentorystė yra lyg natūrali verslo evoliucijos dalis. Ne veltui tarptautinės kompanijos didžiąja dalimi yra mentorystės pradininkės Lietuvoje.
„Ugdytinio sėkmė ar sėkmingai išspręsta problema padedant mentoriui. Tai ugdymas, skirtas žmogui mokytis tiek iš savo, tiek iš kitų patirties. „Koučingo“ forma vykstantis ugdomasis pokalbis, kurio metu ugdytojas (mentorius) ne tik tikslingai kreipia pokalbį ugdytiniui rūpimos temos išsiaiškinimo link, bet ir dalijasi sava patirtimi, siūlo apsvarstyti vienokius ar kitokius temos išpildymo scenarijus.“, – teigia vadybos ir verslo administravimo magistro laispnį turinti V. Bražionytė.
Pastebima, kad visų formų mentorystė yra siejama su atsakomybe. Mentorystę galima vadinti socialinės atsakomybės forma dėl to, kad šioms veikloms reikia pasiekti tam tikrą asmeninės brandos lygį. Lietuvoje mentorystė atėjo kaip pagalbos priemonė verslui. Tačiau laikui bėgant dideliais šuoliais mentorystė buvo adaptuota kitose srityse. V. Bražionytė teigia, kad mentorystė itin puikiai buvo adaptuota kaip priemonė, didinanti darbo našumą įmonėse, keliant darbuotojų kompetenciją ir didinant karjeros galimybes (Mentorystė organizacijose).
V.Bražionytė linkusi mentoriaus ieškomų savybių žvalgytis pagal sritis, kurioje jis mentoriauja. „Reikia žmogiškumo ir supratingumo – jeigu kalbėsime apie socialinės mentorystės formas (pvz.: kuomet sėkmingą karjerą padariusios moterys padeda ilgalaikėms bedarbėms atrasti savo vietą darbo rinkoje). Gebėjimo klausyti ir klausinėti, jei kalbame apie verslo mentorystę (sėkmingo verslininko pagalba pradedančiajam verslininkui). Bei kantrybės, tolerancijos ir diplomatiškumo, jei kalbame apie organizacinę mentorystę (ilgai dirbantis darbuotojas, padeda adaptuotis naujam darbuotojui organizacijoje)“, – teigia V.Bražionytė.
Visą publikacijos tekstą skaitykite http://verslasnaujai.lt/atvirkstines-mentorystes-formos-nauja-ir-efektyvu/1957.