Svarstydami apie Lietuvos ateitį ir verslą, mes dažnai kalbame apie inovacijas, savarankiškus ir kūrybingus darbuotojus, žmonių – verslo idėjų generatorių – ugdymą. Kūrybinis procesas paprastai brangus ir ne visada atnešantis konkrečią naudą šio proceso iniciatoriams ir dalyviams, todėl mokyti žmones kūrybinių technologijų ryžtasi toli gražu ne kiekvienas verslas. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos paskelbtoje priemonėje „Žmogiškųjų išteklių tobulinimas įmonėse“ neskiriama ypatingo dėmesio kūrybingumui ugdyti, o kalbėtis apie tai verta, nes čia glūdi tiek įmonių, tiek šalies konkurencingumas.
Išradimai ir verslas – nesuderinama ir brangu? Į šį klausimą bandė atsakyti 2012 metų gegužės 9 dienos “Žinių radijo” laidos “Verslo bitės” pašnekovai. Laidoje dalyvauja UAB „Wallux Godram Group“ direktorius, verslininkas, išradėjas Ramūnas Stankevičius, UAB „Ekonominės konsultacijos ir tyrimai“ direktorius, vadybos konsultantas Gintas Umbrasas, UAB „Verozona“ direktorius, verslininkas, BeeDo laiko planavimo ir užduočių valdymo programinės įrangos kūrėjas Rimas Jankevičius ir UAB „Aktyvus sektorius“ vadovas, ESKIMI socialinio tinklo mobiliuosiuose telefonuose kūrėjas Vytautas Paukštys.
Neseniai UAB „Ekonominės konsultacijos ir tyrimai“ EKT Vadybos įžvalgose kalbintas UAB „Wallux Godram Group“ direktorius, verslininkas, langų skląsčių „Defas“ išradėjas Ramūnas Stankevičius pripažino – šiuolaikinis išradėjas turi pradėti nuo išskirtinumo paieškų. „Prieš pradėdamas siūlyti savo produktą, aš 90 proc. laiko praleidau internete, naršydamas įvairių šalių archyvus ir aiškindamasis savojo produkto unikalumą“, – laidoje kalbėjo unikalių skląsčių, skirtų būsto saugumui užtikrinti, kūrėjas R. Stankevičius. Jis pridūrė – norint sukurti kažką sėkmingo, būtina, kad žmonėms tai būtų reikalinga.
EKT direktorius ir strateginio valdymo konsultantas Gintas Umbrasas pažymėjo, kad lietuviai gali daug padaryti, tik nedrįsta apie tai kalbėti. “Mūsų išradėjams reikia pamokų – kaip savo mintis paversti pinigais“, – “Žinių radijui” komentavo G. Umbrasas.
BeeDo laiko planavimo ir užduočių valdymo programinės įrangos kūrėjas Rimas Jankevičius (EKT Vadybos įžvalgų #1 pašnekovas), prisidėdamas prie pokalbio pažymėjo, kad jam tenka dirbti išskirtinėje intelektualaus darbo valdymo nišoje. Ir tik prieš kelis metus jis nusprendė savo mėgstamą veiklą paversti konkrečiu laiko planavimo įrankiu. „Kai ateina gera mintis, nereikia laukti. Ją reikia užsirašyti, susiplanuoti ir padaryti. Taip tie išradimai virsta realybe“, – patarė R. Jankevičius.
EKT direktorius G. Umbrasas pridūrė, kad vienas idėjos šaltinis – klientai, kitas – darbuotojai. „Mums trūksta gebėjimo išgirsti tuos klientus ir susirinkti tas idėjas iš darbuotojų. Šitą procesą gali sustruktūruoti mokymai, kurie padės atrasti idėjas ir jas įgyvendinti. Tos kompanijos, kurios bando atspėti kokia bus ateitis, geba rasti unikalius sprendimus“, – kalbėjo G. Umbrasas. EKT direktorius neabejoja – tose organizacijose, kurios mokosi, žmonės laimingesni, ten mažiau pesimizmo.
Išsamų EKT eksperto komentarą ir kitų laidos dalyvių mintis galite išklausyti atsisiuntę MP3 įrašą: Inovacijos_isradimai_versla_verslo_bites_20120509
Susipažinti su EKT mokymų centru ir organizuojamais mokymais galite ČIA.
EKT lektorių video seminarai internete: Gyvenimo universitetas egu.lt